Close
Organizacje eklogiczne

Co robimy dla środowiska

Niektórzy ludzie mają niepohamowaną chęć bycia częścią dużej organizacji. Jeśli równocześnie interesują się ekologią, to mają z czego wybierać. W Polsce działa wiele filii międzynarodowych organizacji ekologicznych. Niektóre z nich opiszę poniżej.

Greenpeace – bodaj najbardziej znana organizacja międzynarodowa zajmująca się ochroną środowiska. Szczyci się działalnością w 42 krajach i ogromnym wsparciem sympatyków, których liczbę szacuje się na 2,8 mln osób. Posiadając tak wielkie zaplecze finansowe Greenpeace nie przyjmuje zupełnie darowizn od instytucji rządowych i korporacji, utrzymując w ten sposób swoją niezależność. Kolejne wielkie akcje Greenpeace rzadko przechodzą bez echa, jednakże w wielu dziedzinach ich działalność uważana jest za kontrowersyjną.

World Wide Fund for Nature, szerzej znana jako WWF, tudzież „tych, którzy w logo mają misia pandę”. Za cel organizacja ta postawiła sobie utrzymanie siedlisk zagrożonych gatunków zwierząt poprzez powstrzymanie dalszej degradacji środowiska. W Polsce WWF zajmuje się głównie ochroną wilków, rysiów i niedźwiedzi. Ze względu na to, że organizacja z pandą w logo nie wywołuje aż takich kontrowersji, cieszy się ona szerokim poparciem wielu znanych twarzy nie tylko w Polsce. WWF nie ma też nic przeciwko finansowaniu z dotacji państwowych.

W Polsce nie trudno znaleźć filię organizacji światowej zajmującej się ekologią – ich jednostki terenowe działają w wielu polskich miastach. Każdy przyszły ekologiczny aktywista, chcący wykazać się w wielkiej organizacji powinien znaleźć coś dla siebie.

brałem Duofilm i jestem z niego bardzo zadowolony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *