Close
Organizacje eklogiczne

Co robimy dla środowiska

O takich międzynarodowych organizacjach ekologicznych Greenpeace czy World Wide Fund for Nature (znany szerszej publiczności jako WWF) słyszał niemal każdy. Na tych dwóch gigantach jednak nie kończy się międzynarodowych ruch ekologiczny. Dlatego też chciałbym pokrótce przedstawić kilka innych wartych poznania organizacji ekologicznych o światowym rozmachu.

Great Ape Project jest grupą tylko trochę mniej kontrowersyjną niż sławetna Fuck for Forest. O pewnych inicjatywach – niezależnie od własnych zapatrywań – w obecnych czasach po prostu wstyd nie wiedzieć. Aktywiści Great Ape Project to głównie etycy, antropolodzy i prymatolodzy (badacze małp), będący zwolennikami teorii zaliczenia niektórych gatunków małp wraz z człowiekiem do tzw. gatunku człowiekowatych. Uzasadnia to w ich przekonaniu walkę o przyznanie małpom człekokształtnym niektórych praw człowieka.

Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków to jedna z największych organizacji międzynarodowych zrzeszających miłośników ptaków – obecnie liczy sobie ponad milion członków. Gdy powstawała jeszcze w XIX w. swoją działalność zaczynała od lobbingu, który prowadzi do dziś. Prócz tego organizacja ta promuje ochronę zagrożonych gatunków poprzez kampanie publiczne i petycje.

Global Nature Fund – międzynarodowa fundacja zajmującą się ochroną środowiska. Jednym z jej ciekawszych projektów jest „Living Lakes”, mający na celu zachowanie wrażliwych i rzadkich ekosystemów niektórych jezior, w tym zróżnicowania biosfery oraz czystości wody. Wśród 29 jezior znalazły się również polskie Stawy Milickie w dolinie Baryczy.

Jak zaprezentowano powyżej istnieje wiele bardziej i mniej znanych organizacji międzynarodowych zajmujących się ekologią, a osoby zaangażowane ekologicznie, chcące jednocześnie uniknąć wstydliwej w niektórych środowiskach łatki członka Greenpeace mają w czym wybierać.Sprawdź co nowego na naszych blogi finansowe blogach fiinasowych

cholinki miód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *