Close
Organizacje eklogiczne

Co robimy dla środowiska

Choć dla większości organizacji ekologicznych najwygodniejszą i najbardziej pożądaną formą wsparcia są wszelkiego rodzaju darowizny pieniężne, to wielu sympatyków tych organizacji nie może lub nie chce ich w taki sposób wspomagać. Szczególnie dla takich osób przewidziano alternatywne sposoby wsparcia organizacji ekologicznych.

Najprostszym, pozafinansowym sposobem wsparcia dla organizacji ekologicznej może być po prostu wolontariat, czyli nieodpłatne i dobrowolne ofiarowanie swojej pracy na poczet realizacji jej celów. Ten sposób pomocy co prawda nie zawsze idzie w parze z aktualnymi zapotrzebowaniami organizacji, pozwala jednak często na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatkach, które musiałaby ona podejść. Z całą pewnością przynosi też określone korzyści niewymierne – zarówno dla organizacji, która może zazwyczaj w ten sposób prowadzić swoją statutową działalność, jak również dla samego wolontariusza, który może rozwijać się na wielu płaszczyznach poświęcając się istotnym z jego perspektywy celom. Nie do przecenienia jest też satysfakcja, którą ze swego zajęcia czerpią wolontariusze.

Warto wspomnieć w tym miejscu o pewnym bardzo prostym sposobie wsparcia dostępnym od blisko dziesięciu lat każdej osobie rozliczającej swoje podatki w Polsce. Co prawda jest to wsparcie finansowe, nie pociąga jednak za sobą konieczności wydawania pieniędzy z własnej kieszeni, a przy tym jest wyjątkowo mało angażujące. Chodzi tu oczywiście o możliwość przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Jak widać wsparcie organizacji ekologicznej nie musi się wcale koniecznie wiązać z wydawaniem pieniędzy. Odrobina wysiłku i zaangażowania również będzie mile widziana.tak właśnie działa subkonto na które trafiają środki fundusze w historii giełdy korelacja historyczne wyniki funduszy

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *