Close
Organizacje eklogiczne

Co robimy dla środowiska

Organizacji zajmujących się ekologią w Polsce jest naprawdę sporo. Sądzę, że większość z zainteresowanych działalnością ekologiczną bez problemu znajdzie odpowiednią dla siebie pod względem obszaru zainteresowań organizację tego typu. Poniżej prezentuję kilka z tych najbardziej ciekawych moim zdaniem organizacji ekologicznych działających na terenie Polski.

Fundacja Aeris Futuro – jest to niewątpliwie bardzo dobry przykład na to, że dobre drzewo rodzi dobre owoce.Fundatorka Aeris Futuro jest absolwentką kursu zorganizowanego przez inną fundacje ekologiczną. Zainspirowana tą przygodą postanowiła sama stworzyć coś nowego. Swoje działania Fundacja Aeris Futuro kieruje m.in. do przedsiębiorców, promując prowadzenie biznesu społecznie i ekologicznie odpowiedzialnego.

Harcerski Ruch Ochrony Środowiska im. Franciszka z Asyżu, to z kolei stowarzyszenie, które również wywodzi się z innej społecznej inicjatywy, początkowo działało ono bowiem w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. W tej chwili jest samodzielną organizacją ekologiczno-pacyfistyczną. Stosownie do tych zapatrywań przeobraziła się harcerska nomenklatura obowiązująca w tej organizacji.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Klub Gaja” to z kolei Organizacja Pożytku Publicznego o rodowodzie sięgającym jeszcze poprzedniego ustroju. Klub Gaja łączy zaangażowanie w sprawy ekologiczne z kwestiami związanymi z oddolnym ruchem obywatelskim, co upodabnia je do pierwszych organizacji ekologicznych w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też stowarzyszenie równolegle do podejmowanych działań w zakresie bezpośredniego ratowania zwierząt podejmuje również starania w kwestii zmiany prawa dotyczącego ochrony fauny i flory.

Jak widać już na tych kilku przykładach, przekrój organizacji ekologicznych w Polsce jest bardzo duży. Każdy zainteresowany bez problemu powinien trafić na odpowiednią dla siebie.

bossafund pozwala na inwestowanie w tfi superfund z gwarancją zysku program spójności UE rozdaje fundusze europejskie dla firm

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest bardzo smaczny w porównaniu do innych tego typu produktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *