Close
Organizacje eklogiczne

Co robimy dla środowiska

Jednym z ciekawych obszarów zainteresowań organizacji ekologicznych może być ekologiczna żywność. Wydaje się, że zagadnienie zdrowej, ekologicznej żywności szczególnie zyskało na znaczeniu po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, szczególnie w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, która promuje tego typu żywność oraz wytwarzających ją rolników.

Ekologiczną żywnością nazywamy taką żywność, która została wyprodukowana bez używania sztucznych nawozów i pestycydów, metodami tzw. rolnictwa ekologicznego. W założeniu więc ekologiczna żywność powinna nie tylko być zdrowa dla człowieka, ale również nie powinna negatywnie wpływać na środowisko. Jak najbardziej jest to więc temat, którym mogą zainteresować się organizacje ekologiczne.

Promocja ekologicznej żywności przez organizacje ekologiczne nie powinna oczywiście polegać na reklamowaniu produktów konkretnych producentów, ponieważ taka działalność nie leży w ogólnym interesie społecznym. To, co mogą natomiast zrobić organizacje ekologiczne, to m.in. upowszechnianie wiedzy o ekologicznych produktach. Żywność tego rodzaju obrosła wieloma mitami – rola organizacji ekologicznej może tu polegać na ich obalaniu oraz propagowaniu w to miejsce informacji prawdziwych.

Podany wyżej sposób promocji to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki organizacja ekologiczna może zająć się zagadnieniem ekologicznej żywności. Warto pomyśleć również o innych, właśnie ze względu na to, że ekologiczna żywność z jednej strony jest zdrowa dla ludzi, a z drugiej – zdrowa dla naszej planety.

Coldrex o smaku cytrynowym ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *